Princip touhy

Touha se nedá vyjednat.

Jedná se o velmi jednoduchý princip, který většina mužů a drtivá většina žen vědomě ignoruje. Jeden z častých dotazů kluků v rámci vztahů je: “Jak ji dostat zpátky?” Často chtěj chlapy vrátit vztah do dřívějšího stádia, kdy se z nich jejich holka nemohla odlepit. Ale stačí půl roku a do vztahu se vkrade všednost a známost a počáteční vzrušení zmizí. Ve skutečnosti zmizela touha.

Ležící pár držící se za ruce

 

V tomhle stádiu se často chlap uchyluje k vyjednávání. Můžete to začínat pozvolna tím, že pro svoji holku začne dělat postupně víc a víc věcí v naději, že se mu za to oddá sexuální touhou, kterou měla na začátku. Nebo to začne tím, že jdou manželé do manželské poradny, aby „vyřešili své sexuální problémy“ a dělají to způsobem, že si vyjednají podmínky, za kterých žena začne opětovně obšťastňovat manžela. Manžel slíbí, že bude mýt nádobí a častěji prát prádlo výměnou za její sexuální touhu. Přesto, bez ohledu na to co všechno manžel nabídne a jak velké úsilí vynaloží na to, aby si tu odměnu zasloužil, skutečnou touhu tím nevrátí. Ve skutečnosti se bude manželka cítit ještě hůř, protože i po splnění všech jejích požadavků žádnou touhu cítit nebude.

Vyjednaná touha vede jen k povinné rutině.

To má za následek, že vyjednaná touha je nevýrazná a chlapa dál frustruje. Možná mu bude žena více sexuálně dostupná, ale skutečnost, že je to pro ní povinnost tento zážitek degraduje. Není to jako, když se potkali poprvé nebylo žádné vyjednávání jen spontánní touha po druhém.

Z mužského pohledu se zdá, že vyjednání touhy je logickým řešením problému. Chlapy mají vrozenou tendenci spoléhat na deduktivní uvažování; také známé jako logický řetězec. Řetězec pak vypadá takhle:
Potřebuju sex + holky poskytují sex, který potřebuju + zeptat ženy co musím splnit, abych dostal sex + splnit požadavky pro sex = sex, který chci

To přece dává smysl, ne? Jednoduchá ekonomika, ale postavená na základě, který není přirozený. Opravdová touha, kterou zažívali na začátku vztahu byla založena na zcela neznámém souboru proměnných. Otevřená komunikace touhy po vzájemné touze pouze vytváří závazek a někdy i ultimátum. Skutečná touha je něco k čemu člověk dojde pouze vlastní vůlí. Za pomocí hrozby můžete holku donutit, aby se chovala podle vašich představ, ale nemůžete jí donutit, aby se tak chtěla chovat.

Ať jste ve vztahu nebo jde jen o úlet na noc, vždycky usilujte o opravdovou touhu. Půlka bitvy je vědět, že chcete být s holkou, která vám dělá potěšení, protože chce a ne protože se k tomu cítí povinná. Skutečnou touhu nikdy nezískáte otevřenou konfrontací, ale můžete partnerku skrytě ke skutečné touze dovést. Trik je ve vyprovokování skutečné touhy tak, aby partnerka neměla ponětí, že to byl váš záměr. Skutečná touha vznikne, když si bude myslet, že je to něco chce a ne, že je to něco co musí.