Jste otec nebo syn ve vztahu?

Najít si holku a párkrát se s ní vyspat není zas tak těžký (minimálně, když tomu věnujete trochu času). Na druhou stranu – vybudovat si a udržet dobrej vztah už tak jednoduchý není. Chtěl bych zdůraznit slovo dobrej, protože určitě znáte dost lidí, který sice jsou ve vztahu, ale ten vztah za nic nestojí. Většina vztahů se vyvíjí podle stejnýho schéma. Máš přítelkyni, někdy spolu vycházíte, jindy ne. Někdy je úžasná, někdy se chová jako kráva. Dřív nebo později se objeví známky žárlení a řikáš si, jestli tě někde nepodvádí a pak přijdou hádky a rozchod. Standart.

brečící chlapec v náruči matky

Jak teda na ten dobrej vztah? V tomhle článku se podíváme emoční spojení, to je totiž jedním z klíčů k dobrýmu vztahu. Stačí si uvědomit, jaký typ emočního spojení vyhledáváte u vaší partnerky.

1. typ emočního spojení zahrnuje aspekty:

  • Potřeba emoční validace od partnerky
  • Potřeba souhlasu partnerky
  • Být schopný důvěřovat partnerce
  • Potřeba podpory od partnerky
  • Dostávat téměř bezpodmínečnou lásku od partnerky (miluje tě takového jaký jsi)

Existuje víc aspektů, ale tohle je dost na to, abyste pochopili pointu. Jsme jednoduchý stvoření naprogramovaný k vytváření emočního spojení s opačným pohlavím.  Jsou pouze dva typy emočního propojení, který zná chlapskej mozek. Prvním je láska, kterou jste chtěli, v kterou jste doufali a možná i dostali – od vaší matky, když jste byli dítětem. 

Zrovna tenhle typ emočního spojení matka-syn (aspekty popsány výše) je typ, který se spousta chlapů znova snaží najít v dospělým životě. Snaží se ho najít u svých přítelkyň a manželek. Když se objektivně podíváme na body vejš, tak přesně takhle většina chlapů nahlíží na lásku. Jasně, že o tom nepřemýšlí vědomě, ale je to ten druh lásky, který zažijí jako dítě. Co si ale neuvědomují je, že žádná holka vás nebude milovat tak, jako vás milovala vaše matka. Než to rozebereme víc, podívejme se na druhej typ emočního spojení. Láska otce k dceři. Není snad třeba dodávat, že se nebavíme o sexuálním typu lásky, ale o emočním spojení, který řídí interakce, očekávání, závislost a z toho proudící výsledky. Jak otec miluje svoji dceru?

  • Dává ji emoční validaci
  • Odměňuje ji důvěrou
  • Poskytuje ji podporu
  • Tvaruje ji podle svého obrazu
  • Dává ji souhlas, pokud se chová tak jak má

Porovnejte si tyhle body s těma vejš. Co si o tom myslíte? Podívejte se na poměry dává/bere, kdo má kontrolu? Ve vztahu je vždycky kontrola, otázka je jen – kdo ji má?

Žádné jiné romantické emocionální spojení v sobě nemáme. Buď hledáte lásku, kterou jste dostali jako dítě od své matky nebo vytváříte lásku, kterou dostáváte od svých potomků.

Všechno o čem se tady píše zapadá do tohodle modelu. Celej koncept toho jak se chová beta je ztělesnej v tom jak jedná s holkama, od kterých chce mateřskou lásku. Beta je slaboch, vyhledává souhlas, očekává přemíru podpory, staví holku nad sebe. A hádejte co – nefunguje to. Mateřská láska končí, když dospějete. Musíte si uvědomit, že tenhle typ emocionálního spojení skončil. Být mužem znamená být na vrcholu sociální hierarchie. Chcete fungující vztah? Přestaňte u svojí holky hledat validaci, přestaňte k ní vzhlížet a začněte se k ní chovat jako k dítěti.

Popřemýšlejte o tom. Shit test? Od dospělýho možná, ale od dítěte? Jak zacházíte s dítětem, který vás testuje? Hodně chlapům trvá než dospějou a tak tohle neví, ale pro některý z vás je to ten chybějící kousek uvědomění. U dítěte validaci nehledáte ne? Dítěte se neptáte jestli dneska můžete s kámošema na pivo. Když chcete, aby dítě něco udělalo, jak toho docílíte? Neřikam, abyste se chovali jako kokoti. S dětma taky musíte hrát hry. Odměňovat je za dobrý chování atd. Jednání s dětma není jednoduchý, ale když přijdete jak na to, tak přijdete i na to jak mít zdravej vztah s holkou.

Bejt za drsňáka má určitě úspěch a je to rozhodně lepší než chtít po vaší holce, aby byla vaše máma. Když si holka může vybrat mezi drsňákem (kterej je trochu hajzl) a chlapcem, kterej chce matku, tak si samozřejmě radši vybere hajzla. Ale dejte jí na výběr mezi otcovskou postavou, hajzlem a chlapcem a otcovská postava vždycky vyhraje. Vždycky. Součástí toho je, že dáváte holce validaci, vytváříte hranice a máte jasnou kontrolu. Jestli chcete víc informací, jak mít skvělej vztah tak nahlídněte do knížek o rodičovský psychologii (ale ne těch feministickejch) a o tréninku psů.

Vyzkoušejte otcovský přístup a sami uvidíte, že pro vás holky budou ochotný udělat cokoliv.

3 Replies to “Jste otec nebo syn ve vztahu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *