Mýtus starého osamělého muže

Je osamělost nemoc, která vyžaduje lék? Pokud by chlapy byli vychovaný tak, že by tomu věřili, představte si ten potencionální zisk, který by se dal na manipulaci s chlapama vydělat. Skutečný test pro chlapa je, jak žije, když je sám. Dnes je málo chlapů, který žijí dost dlouho singl na to, aby se naučili skutečný nezávislosti a soběstačnosti. Většina chlapů má v dnešní době tendenci přecházet od mámy k manželce jen s malou nebo žádnou přestávkou. Stanou se sériovejma monogamistama a prochází od jednoho vztahu k druhému, dokud se neusadí. To jim zabrání se naučit samostatnosti a dozrát.

starý muž na lavičce

Strach z toho, že se chlap stane osamělým starým mužem, který nikdy nemiloval se poslední dobou dost zveličuje. Dřív se hrotilo, že když se holka brzo neprovdala, tak už si nikoho nenašla. Dnes to začíná bejt opačně. Holky tenhle mýtus používají, aby chlapy přiměly k závazku. „Radši by ses měl rychle změnit nebo ti uteče tvoje osudová láska a ty budeš starý a osamělý.“ Kluci jsou pak radši ve vztahu nebo manželství, který je neuspokojuje jen protože se bojí, že by zůstali sami.

Příklad: Mám kamaráda, kterej je uvězněnej v manželství, který je totálně bez vášně. Ona nastavila rámec vztahu už od začátku. Mezi chlapama se ten kamarád snaží vypadat jako dominantní, ale všem je jasný, kdo jejich manželství řídí. Než se oženil tak klasicky procházel z jednoho vážnýho vztahu do druhýho. Holka s kterou byl předtím skoro 5 let řídila jejich vztah stejně. Když se od ní konečně odpoutal, začal si vážit svobody, nezávislosti a asi 3 měsíce nezávazně randil. Potom se seznámil s jeho nynější ženou a začal si hledat cestu jak z ní zase udělat svoji jedinou partnerku. Když jsem se s ním o tom chtěl bavit, tak jeho argument byl, že nechce skončit na starý kolena sám.

Jeho příběh je klasika. Většinu svýho dospělýho života prožil v bídných vztazích, ale jeho důvody se zavázat jsou: „Už mě nebaví randit. Potřebuju se usadit. Nechci být sám, až mi bude 60.“ A to říká chlap, který byl singl jen 3 měsíce. Jeho manželství ho štve a svůj život žije skrze kamarády, který závazky nemaj. Současně jim ale řiká, že by se měli taky usadit.

Chlap, který věří mýtu osamělýho starýho muže se tím brání odmítnutí. Ta obrana se ukrývá v tom, že se chlap spokojí se vztahem, ve kterým se mu říká, že na vztahu musí neustále pracovat, kvůli strachu z potencionálního odmítnutí.  Základ tohodle mýtu je propojenej s vyzrálostí. Kdo vám řekne, aby jste se nechovali víc vyzrále? Jenže problém je, že vyzrálost se tady hodnotí podle toho jestli je chlap ochotnej se zavázat a poskytovat holce dlouhodobý zabezpečení.

Nepropadejte myšlence, že pokud si nenajdete svoji mytologickou osudovou lásku nejrychleji do 30 let, pokoušíte tím osud a riskujete život v osamělým zoufalství. Tenhle výplod slouží jen zájmu holek, který si ve svých párty letech uživají s co nejvíce borcema a potom si kolem 28-30 let vezmou hodnýho kluka, kterej jim zajistí dlouhodobý zabezpečení, protože je paralyzovanej myšlenkou, že bude žít sám a v zoufalství.

Jsou to jen kecy. Chlap, kterej je spokojenej sám se sebou a věří ve svoji nezávislost, je takovej se kterým holky budou chtít být a dělit se o něj. To jak zvládnete to, že jste sami a co uděláte s příležitostmi, který tahle svoboda nabízí, je to podle čeho se měří skutečný chlap. Jestli jste svobodný a je vám 50, tak STÁLE máte spoustu možností, pokud jste dost odvážný na to, je prozkoumat. Jsou chlapi, který se v 50 rozvedli a chodí s třicátnicema a jsou taky chlapi, kterým je 60 a jejich manželka je emočně vydírá už 30 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *